Doszkalanie narciarskie w Jańskich Łaźniach

Terminy w zakładce: Kalendarz szkoleń
Szlifowanie techniki zjazdu, jazda długimi i krótkimi ciętymi skrętami, przygotowanie do jazdy terenowej, pozatrasowej. Jak warunki pozwolą – jazda w świeżym śniegu. Narciarze szykujący się do sezonu skiturowego jeżdżą w sprzęcie skiturowym, z plecakami (niekoniecznie ciężkimi), aby jak najbardziej zbliżyć się do warunków panujących na turach. Freerajdowcy i zjazdowcy – w swoim sprzęcie.
Wieczorem przy czeskim piwie analiza nagranego materiału filmowego.
Można wziąć udział w szkoleniu 3-dniowym lub tylko weekendowym
Prowadzący: Robert Róg – instruktor narciarstwa wysokogórskiego PZA, instruktor narciarstwa PZN, instruktor ratownictwa GOPR, przewodnik sudecki PTTK, międzynarodowy przewodnik UIMLA.
Największy czeski ośrodek narciarski (wspólny karnet na Pec i Cerny Dul), zależnie od zimy można jeździć od połowy listopada. W połowie grudnia nartostrady Hoffmanky, Ford i Andel są czynne (długość do 3km, czerwone), to spokojnie nam wystarczy do szkolenia.  Proteż i Freeride czasami też. Freeride to jedyna nieratrakowana trasa pod wyciągiem, niestety, amatorów świeżego śniegu już sporo, w południe bywa totalnie rozjeżdżona. W Jańskich jeździmy wyłącznie po nartostradach, gęsty las rośnie na samym szczycie Cernej hory 1299m npm., poza tym jest zakaz jazdy po lesie. Można też bawić się wieczornym (18.00-21.00) narciarstwem na stoku Protěž, który ma długość 1,6 km – najdłuższa oświetlona nartostrada w Czechach.

Bazą jest pensjonat Ludvikova bouda w Jańskich Łaźniach w czeskich Karkonoszach. Pięknie położony, przy śniadaniu przez okna jadalni widać wagoniki kolejki, przy dobrych warunkach śniegowych dojazd do nartostrady jest po 100m spaceru , a zjeżdża się na nartach pod drzwi.  Sam budynek najlepsze lata ma poza sobą, ale jest ciepło i smaczne jedzenie. Do tego czeskie cepovane pivo… Pokoje wieloosobowe (na życzenie rezerwuję droższe 2 osobowe), łazienki na korytarzu, suszarnia, narciarnia, bezpłatny parking. Można przyjechać dzień wcześniej (proszę o taką informację przy zgłoszeniu).

Dojazd
Jadąc przez Lubawkę, przed przejściem kantory – warto kupić korony na noclegi i wyżywienie ( nie można w Ludvikovej płacić kartą) i na jakieś przekąski podczas przerw. Za karnety możliwość płacenia  kartą. Można jechać przed Zaclez albo Trutnov (zależnie od nawigacji, podobny czas przejazdu). W Jańskich cały czas główną drogą kierując się na Cerny Dul, Cista, Vrchlabi. Po przejechaniu pod liną gondolki (mostek na drogą) jedzie się ok. 1km i po prawej dolna stacja kanapy- skręt w prawo, dalej jadąc w przeciwnym kierunku, równolegle do drogi, którą się przyjechało. Wąsko, może być ślisko. Parking przed budynkiem.

Plan dnia:                                                                                                       

Spotykamy się w sobotę rano o 8.00 w Ludvikovej boudzie , o tej godzinie serwują śniadanie.  Kto chce  kupi sobie śniadanie, kto nie chce,  kawę. Po śniadaniu wskakujemy w buty skiturowe i zjeżdżamy (może częściowo schodzimy) do dolnej stacji kupić bilety. Wyciągi są czynne od 8.30 do 16.00. Podczas szkolenia zrobimy jedną dłuższą lub dwie krótsze przerwy na odpoczynek i przekąski.

Co zabrać ze sobą:
Jeździmy oczywiście w sprzęcie skiturowym (kto ma), z małym plecakiem. Kto nie ma – jeździ na zwykłych nartach. Polecam zabranie gogli i kasku – w weekend może być tłok na stoku. Czasami w Karkonoszach przydają się okulary przeciwsłoneczne. Na wszelki wypadek lepiej wziąć foki. Jak uruchomią połączenie ratrakiem z Pecem, a spóźnimy się – mogą się przydać. Po południu, spokojnie przy piwie, analiza dnia (filmy, zdjęcia, rozmowy). Lawinowe ABC, raki, czekany, itp – tym razem zostawić w domu.
Koniecznie pamiętać o zakupie ubezpieczenia narciarskiego na Czechy (akcje Horskiej Sluzby są płatne !)

Cena:
Szkolenie narciarskie:
Moje wynagrodzenie instruktorskie zależne jest od liczby uczestników.
przy 4 osobach – 300zł/ dzień/osobę
przy 6  osobach – 200zł/ dzień/osobę
przy 8  osobach – 150zł/ dzień/osobę

Cennik karnetów: https://www.skiresort.cz/pl/cenik/#1

Koszty pobytu i wyżywienia www.ludvikovabouda.com Oprócz noclegu, wyżywienia, karnetów,  dojazdu, przyjemności życia typu kawa czy piwo) koszt ubezpieczenia narciarskiego na Czechy (obowiązkowo!)

#skitury #skiturykarkonosze #naukajazdynanartach #jazdaterenowananartach