Rozjazd przedsezonowy w Alpach

Przez całą zimę sporo chodzimy na skiturach, a jednak mało zjeżdżamy. Takie to proporcje w „foczeniu”, a podczas wędrówki z reguły brak czasu na doszkalanie techniki jazdy. Sami wiecie, jak ważna jest technika narciarska w nieprzejeżdżonym czy z drugiej strony, zlodzonym śniegu. Objeżdżenie w różnych śniegach, pewność siebie, kondycja-te elementy przydają się podczas każdej zimy.
Stąd propozycja szkoleniowego wyjazdu w Alpy. Nawet na początku zimy można znaleźć wystarczającą ilość śniegu poza przygotowanymi trasami, w listopadzie w Pitztalu udało się. Wyjazd ma na celu szlifowanie techniki, a najlepiej jest to zrobić na nartostradzie i przed sezonem. Nie zawsze jeździmy w puchu, często też po twardy śniegu. Bierzemy oczywiście sprzęt turowy, będziemy jeździć z plecakami (niekoniecznie ciężkimi) tak, aby jak najbardziej zbliżyć się do warunków w górach. Weźmiemy też foki. Chciałbym. abyśmy pół dnia, a może nawet cały, przeznaczyli na wycieczkę skiturową.  Zależeć to będzie od warunków śniegowych, pogodowych, lokalnych możliwości. Kto nie dysponuje sprzętem turowym – bierze narty zjazdowe, najlepiej jak najszersze pod butem. Od 9 do 16 jeździmy na nartach z półgodzinną przerwą na posiłek, wieczorem przy lokalnym piwie analizujemy technikę jazdy na podstawie nagranych w czasie zajęć filmów.

Miejsce:

Stubaital www.stubaier-gletscher.com  lub
Pitztal www.pitztaler-gletscher.at/pl

ew. Hintertux lub jeszcze inne miejsce

 

Termin:

Wyjazd  o 6 rano z Wrocławia, 5 dni jazdy na nartach, powrót  po śniadaniu (ok.19 we Wrocławiu), 6 noclegów na miejscu.
Możemy też jechać w niedzielę na noc, ale wtedy następny dzień na nartach będzie na 3 kawach i poświęcony walce ze snem…

Noclegi, wyżywienie :

 1. Stubaital :wariant górski: schronisko DAV Dresdnerhutte niemal w środku kompleksu narciarskiego Stubai.
  www.dresdnerhuette.at  Nocleg w pokoju kilkuosobowym z halbpension (śniadania i obiadokolacja)  dla członków DAV, OeAV 47 €, dla pozostałych 55€. Dopłata do pokoju 2-os. 12€. Więc trochę drogo. W dolinie można znaleźć nocleg w
  apartamentach 2-os. z dostępem do kuchni już od 20-25€. Minusem jest to, że śniadania i kolacje trzeba przygotowywać sobie samemu z zapasów przywiezionych z kraju lub kupionych na miejscu (ceny porównywalne). Więc wczesna pobudka i tłok w kuchni.  Trzeba codziennie dojeżdżać samochodem lub darmowym skibusem do wyciągów. Coś za coś. Miejsce do uzgodnienia pomiędzy zainteresowanymi.
 2. Pitztal. Nocleg w pensjonacie Haus Astoria w Piosnes (sprawdzony podczas poprzedniego wyjazdu) www.haus-astoria.com, 15 min. dojazd darmowym skibusem do wyciągu, narciarnia z suszarką do butów, sauna gratis, sklep  i przystanek 100m. Nocleg w pokoju 2-os, w pełni wyposażona kuchnia do dyspozycji. Możliwość wykupienia śniadania za 7€, restauracja 300m. Cena noclegu 20 €. opłata za końcowe sprzątanie 35€ na grupę.

Koszty :

Zakładam grupę szkoleniowa maksymalnie 7-8 osobową, aby szkolenie miało merytoryczny sens. Wtedy też można zabrać się w 2 samochody.

 • ubezpieczenie, jeżeli ktoś nie ma DAV lub OeAV
 • koszt dojazdu -paliwo(zależy czy diesel czy benzyna), ew. winietka na autostradę w AT-10€.  Z Wrocławia to 1000km i 9-11h jazdy, wychodzi ok.250zł/os.w dwie strony przy dieslu, przy benzyniaku ok. 350zł/os. (przy 4 osobach w samochodzie).
 • karnety ok.180€ -200€
 • noclegi (zakładając 6 noclegów w dolinie) ok.125-135€
 • instruktor. Przy grupie 8os.  600zł/os. przy 6os.  750zł/os, przy 4os. 900zł

Kto jest zainteresowany takim wyjazdem szkoleniowym, proszę o zgłaszanie się z informacją, czy dysponuje się samochodem na wyjazd i jakim (diesel, kombi, bagażnik na narty, box). Ewentualne sugestie co do innego miejsca szkolenia mile widziane.