Skitury w Pigułce

Zapraszam wszystkich narciarzy, którzy dotychczas poruszali się przygotowanymi trasami, a chcieliby poznać skitury, na niedzielną turę w Karkonoszach poprzedzoną sobotnim wieczornym mini szkoleniem.

Termin: w zakładce Kalendarz szkoleń

Miejsce :

Karkonosze, baza – schronisko „Samotnia”, Karpacz

Plan zajęć:

Spotkamy się w sobotę wieczorem (nawet późnym) w schronisku, będzie wtedy czas na spokojne dobranie butów, nart i sprawdzenie własnego sprzętu uczestników szkolenia. Jeżeli ktoś się nie wyrobi czasowo – to może dołączyć w niedzielę rano. Ale wtedy najpóźniej o godz.8.00. Wieczorem w sobotę mini szkolenie na temat sprzętu, rodzaju nart, wiązań, butów, fok – zalet i wady poszczególnych modeli, wyposażenia dodatkowego narciarza turowego. Niedziela – szkolenie w formie wycieczki, również na czeską stronę (konieczne ubezpieczenie turystyczne !) Nocujemy z soboty na niedzielę w schronisku Samotnia, kończymy w niedzielę ok. 16-17 zdaniem sprzętu w Samotni.

Sprzęt:

Pierwsze zjazdy w głębokim sniegu

Pierwsze zjazdy w głębokim śniegu             

Komplet sprzętu skiturowego (narty z wiązaniami, buty, foki, kijki teleskopowe) można wypożyczyć na miejscu w Samotni.

Wybranie odpowiednich butów i nart zawsze trochę trwa. Warto wziąć jedną parę cienkich i jedna parę grubszych skarpet do dopasowania, ew. swoją dopasowana wkładkę z butów turystycznych.
Listę potrzebnego innego ekwipunku wyślę zainteresowanym mailowo (niewiele różni się od weekendowego wypadu w góry).

Gdzie są inne wypożyczalnie sprzętu skiturowego zobacz w zakładce >>

Dojazd i dojście:

  • Na nartach zjazdowych.
    Jeśli chodzą wyciągi systemu narciarskiego Kopa, można do Samotni dostać się na nartach zjazdowych. Plusem takiego rozwiązania jest to, ze w niedziele można zjechać na dół na nartach.
    Które wyciągi są czynne, można sprawdzić na stronie www.kopa.com. Jeśli są czynne, to pracują do godziny 16:00. Kierujemy się do schroniska Strzecha Akademicka. Połączenie to: kanapa 2os. Liczykrupa + Poma Euro + orczyk Grosik + orczyk Złotówka. Ze Strzechy Akademickiej zjechamy szlakiem niebieskim do „Samotni” (3 min.). Przy kanapie trzeba być najpóźniej ok. 15.20, wcześniej kupić w kasie bilet punktowy za 24pkt=24zł.
  • Pieszo.
    Najlepiej szlakiem niebieskim od Wangu (1,5h) albo z okolic dolnej stacji wyciągu krzesełkowego zielonym szlakiem na Polanę, a dalej niebieskim do „Samotni.

Samochody najlepiej zostawić na płatnym parkingu przy hotelu „Piecuch” lub pensjonacie „Karkonoski”, ul. Karkonoska 20a (15zł/dobę).

Jedzenie:

Można żywić się korzystając ze schroniskowej kuchni, z przyniesionych własnych zasobów lub stosować wariant pośredni.

Noclegi:

Zajmę się grupową rezerwacją miejsc, dlatego też proszę o szybką decyzję, bo wtedy możliwa będzie rezerwacja małych pokoi.

Koszt:

Szkolenie dla całej grupy (optymalnie 8-osobowej) kosztuje 500 zł za dzień, czyli

Klejenie fok na Kozim Mostku

Klejenie fok na Kozim Mostku

  • przy 5-osobowej grupie koszt  szkolenia to 100 zł za osobę,
  • przy 8-osobowej 65 zł za osobę.

Do tego doliczyć trzeba dojazd,  nocleg w schronisku www.samotnia.com.pl, wypożyczenie sprzętu (60-90zł/dobę/komplet), wyżywienie, ubezpieczenie, ew. posiłek i napoje podczas wycieczek w mijanym schronisku.

Aktualna pogoda i warunki śniegowe on-line :

http://www.samotnia.com.pl/?d=5
http://www.lucnibouda.cz/texty/we

Zainteresowanych proszę o kontakt:

Robert Róg
robert@skitury.info.pl
+48 604 952 740