DOSKONALENIE TECHNIKI NARCIARSKIEJ, ROZJAZDY PRZEDSEZONOWE

24lis

Rozjazd przedsezonowy. Stubai – doskonalenie techniki narciarskiej z wykorzystaniem wyciągów

Alpy, Stubai - Austria
01gru

Rozjazd przedsezonowy. Stubai – doskonalenie techniki narciarskiej z wykorzystaniem wyciągów – dla zaawansowanych

Alpy, Stubai - Austria
14gru

Rozjazd przedsezonowy. Jańskie Łaźnie. Czeskie Karkonosze – doskonalenie techniki narciarskiej z wykorzystaniem wyciągów

Czeskie Karkonosze. Jańskie Łaźnie
21gru

Rozjazd przedsezonowy. Jańskie Łaźnie. Czechy. Karkonosze – doskonalenie techniki narciarskiej z wykorzystaniem wyciągów

Czeskie Karkonosze. Jańskie Łaźnie
Nie odnaleziono wydarzeń!

Sami wiecie, jak ważna jest technika narciarska w nieprzejeżdżonym czy z drugiej strony, zlodzonym śniegu. Objeżdżenie w różnych śniegach, pewność siebie, kondycja – te elementy przydają się podczas każdej zimy.

Po przejechaniu wielu kilometrów czerwonych i czarnych tras, po okresie fascynacji prędkością, jazda po równych nartostradach w tłumie ludzi może stać się zwyczajnie nudna. A czasem tuż obok jest dużo ciekawiej, czekają niespodzianki w postaci głębokiej zaspy czy leżącego w poprzek trasy zjazdu świerka, zmieniający się co chwilę rodzaj śniegu. Czasem możemy znaleźć taki rarytas jak połać świeżego, nieprzejeżdżonego puchu i  możemy nakreślić w nim własny ślad. O to, by ślad był piękny i symetryczny, możemy się postarać wspólnie. A ponieważ na skiturowego narciarza czasem czeka w górach nie tyle puch co mniej przyjemny lodoszreń, gips czy płaty lodu, strome ścianki  lub wąskie bramki między skałkami – to warto stale doskonalić swoje umiejętności.  Wiem z doświadczenia, że jazda w trudnym terenie, choć czasem męcząca, daje sporo satysfakcji.

Cel szkolenia

jest poprawa techniki jazdy w różnych warunkach śniegowych, na stokach o różnym nachyleniu, nabranie prawidłowych nawyków, pewności jazdy na stromych stokach.

Będziemy szlifować technikę zjazdu, jazdę długimi i krótkimi ciętymi skrętami, przygotowując się do jazdy terenowej, poza trasowej. Jak warunki pozwolą – będzie okazja uczyć się jazdy w świeżym śniegu.

Narciarze szykujący się do sezonu skiturowego będą jeździć w sprzęcie skiturowym, z plecakami (niekoniecznie ciężkimi), aby jak najbardziej zbliżyć się do warunków panujących na turach. Freerajdowcy i zjazdowcy – w swoim sprzęcie.

Terminy – Doskonalenie techniki jazdy na nartach

Zobacz szczegóły wydarzeń