Skitury w Norwegii

NORWEGIA  kraj niezliczonych pasm górskich w które wciskają się błękitne wstęgi fiordów. Piękne połączenie jazdy po białej przestrzeni i widokiem na fiordy i morze i krzykiem mew nad głową. Niestety, nie jest to tanie miejsce i trzeba to zaakceptować.

Do wyboru Alpy Sunnmorskie, baza w miejscowości Saebo lub rejon More og Romsdal. Preferuje ten drugi, położony jest na wschód od miasta Alesund w południowej Norwegii. Tutaj znajduje się najwyższa ściana wspinaczkowa Europy – Trollveggen, ponad 1200m pionu, także z polskimi przejściami. Znajdziemy  zarówno szerokie, niezbyt strome stoki jak i strome ściany i wymagające kuluary.

Loty z Polski do Alesund na razie odbywają się tylko z Gdańska, do którego trzeba dojechać i zaparkować przy lotnisku. Do samolotu najlepiej zapakować się w dużą torbę narciarską z kółkami.

To rozwiązanie tańsze niż klasyczny nadbagaż, można zapakować ją do 32 kg.  Sprzęt narciarski, ciuchy, jedzenie z Polski.  Piwo i inny alkohol można kupić na lotnisku w strefie wolnocłowej. Ceny piwa w Norge powalają…

W Alesund wypożycza się samochód  (koniecznie z bagażnikiem dachowym), najlepiej duże kombi w przypadku 5 osobowej grupy.  Do miejsca zakwaterowania dojazd trwa ok.2h. Najlepszym miejscem są okolice miasteczka Isfjorden. Najlepszym rozwiązaniem jest osobny domek z 2-3 sypialniami, kuchnią i dużym salonem, nie wspominając o słonecznym tarasie, pralce, zmywarce, itp. Stąd podjeżdża się kilkanaście kilometrów pod poszczególne cele (drogi płatne, na końcu odśnieżone parkingi).

SZKOLENIA I WYJAZDY SKITUROWE
DO NORWEGII

Nie odnaleziono wydarzeń!

SZKOLENIA I WYJAZDY SKITUROWE
WSZYSTKIE

czerwiec 2024
lipiec 2024
sierpień 2024
wrzesień 2024
listopad 2024
grudzień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!