Szkolenia dla Klubów Wysokogórskich

Od kilku lat regularnie prowadzę szkolenia dla członków Klubów Wysokogórskich zrzeszonych w Polskim Związku Alpinizmu. Proponuję:

Szkolenia lawinowe – podstawy lawinoznawstwa  dla zainteresowanych tematem i szkolenia dla zaawansowanych w lawinowej wiedzy.  Szkolenie trwa 2-3 dni, z reguły są to zajęcia weekendowe. Nie podaję sztywnych terminów, zależy to od pokrywy śniegowej, ilości chętnych, możliwości noclegowych. Więcej o programie szkoleń, warunkach – w zakładce szkolenia lawinowe. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Szkolenia skiturowe, dla początkujących i narciarstwa wysokogórskiego  według programu Komisji Narciarstwa Wysokogórskiego PZA. Te drugie dla osób o wyższych umiejętnościach narciarskich i wspinaczkowych.

Z reguły powyższe szkolenia w naturalny sposób łącza się, szczegółowy program i zakres szkolenia ustalam indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania grupy.

Szkolenia z podstawy wspinaczki lodowej jako wstęp do ski-alpinizmu.

Szkolenia z autoratownictwa, w tym w górach lodowcowych (poruszanie się po lodowcu, ratowanie ze szczelin).

Zaczęło się kilkanaście lat temu od szkolenia dla macierzystego klubu – Sudeckiego KW w Jeleniej Górze. Dwa dni w okolicach „Samotni”, spędzone w sali wykładowej i w terenie, minęły niepostrzeżenie. Potem dla KW Poznań, dla którego przeprowadziłem kilkanaście weekendowych szkoleń lawinowych i  skiturowo-freeridowch.

Z założenia, bazą tych szkoleń za każdym razem było inne schronisko w Karkonoszach. Niejako przy okazji poznawaliśmy  zimowe rejony wspinaczkowe – Kocioł Małego Stawu, Duży Śnieżny Kocioł, Obri dul. Sporo czasu spędziliśmy również po czeskiej stronie, nocując w Martinovej i Voseckiej boudzie, poznając drogi dojścia pod lodospady w największym polodowcowych kotle Karkonoszy  Obri dul. W ostatnim roku przeprowadziłem również podstawowe szkolenie lawinowe i szkolenie skiturowe dla wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego.

Relacja uczestniczki :http://www.wkw.org.pl/pl/dzialalnosc/sprawozdania/257-szkolenie-skiturowe.html